CSU II Suceava a rămas fără victorie și după etapa a VII-a a Diviziei A de handbal masculin, după eșecul cu 30–40 de pe terenul celor de la CSM II București. Cu un lot format în majoritate din juniori născuți în 1996 și 1997, echipa pregătită de Iulian Dugan a făcut o primă repriză bună, evoluând de la egal la egal cu gazdele, la pauză scorul fiind 13–13, după ce sucevenii au avut un avantaj de două goluri în ultimele zece minute. În partea a doua, gazdele au dominat jocul pe fondul căderii fizice a sucevenilor, care au avut trei meciuri în decurs de numai cinci zile, la aceasta adăugându-se și “subţirimea” lotului grupării sucevene. Revenit după o perioadă mai lungă în care a stat pe margine din cauza unei accidentări, Olariu a fost cel mai bun marcator al sucevenilor, cu 9 reușite, o evoluție bună având și Iulian Alexa și Enescu, câte 4 goluri fiecare, Aldica (4), Marțuneac (3), Marmeliuc și Cvinda, câte două goluri fiecare, iar Ionasciuc și Turcu, câte un gol.
Cealaltă reprezentantă a județului în Divizia A, CS „De la Alpinism la Turism” Bucovina din Vicovu de Jos, a făcut cel mai echilibrat meci din acest campionat. Cu doi jucători noi în lot, vicovenii au făcut o primă repriză foarte bună pe terenul celor de la CSU Târgoviște, iar la pauză erau conduși la doar un gol, scor 15 – 16. Între minutul 40 și 50, echipa din Vicovu de Jos a căzut la capitolul fizic și le-a permis gazdelor să se distanțeze decisiv, în final CSU Târgoviște impunându-se cu scorul de 36 – 33.