Etapa a IV-a a turneului play-out al seriei I a Ligii a II-a de fotbal a programat pentru Bucovina Pojorâta disputa de pe terenul formației CS Balotești. Cele două formații, obșnuite cu terenurile de dimensiuni mai reduse, s-au anihilat reciproc terminând la egalitate, 1-1.

Gazdele au deschis scorul foarte repede, în minutul 3 Antoche înscriind în urma unui corner. Bucovina Pojorâta a echilibrat disputa și totuși, în pofida ocaziilor pe care și le-a creat, nu a reușit să egaleze până la pauză. În minutul 65 însă, Acostăchioaie a executat bine un corner și înaltul atacant al Pojorâtei, Marin, a trimis mingea cu capul în plasa porții celor de la Baloteşti. Până la final, Pojorâta a forțat victoria, dar nu a reuşit acest lucru, partida încheindu-se nedecis, scor 1-1.

Bucovina Pojorâta a început partida de la Baloteşti în formula: R. Pop – D. Cristescu, A. Răuţă, Moisii, Jarda (cpt.), Jugaru, V. Stănescu, Pîslaru, Juncănaru, M. Coman şi Al. Marin. Pe parcursul meciului au mai intrat în teren şi Acostăchioaie, Căinari şi Țârțârău.

În următoarele două etape, Bucovina Pojorâta va juca două meciuri capitale cu cealaltă reprezentantă a județului nostru, Rapid CFR Suceava, la o diferență de doar patru zile, sâmbătă, 7 mai, la ora 11.00, pe stadionul din Pojorâta, şi miercuri, 11 mai, pe stadionul ”Areni”.