Echipa Poliţiei este noua campioană a bugetarilor, după victoria cu 3–0 (2–0) obţinută în faţa formaţiei avocaţilor şi juriştilor, Apărătorii. Finale a fost echilibrată în marea majoritate a timpului, dar poliţiştii au fost mai pragmatici şi s-au distanţat până la pauză la 2–0, prin reuşitele lui Florin Poienari, excelent pe faza de atac pe tot parcursul meciului. După pauză, scorul a devenit 3–0 graţie reuşitei lui Titus Crainiciuc şi astfel, la capătul celor 50 de minute de joc Poliţia câştigă a treia ediţie a Campionatului de Fotbal al bugetarilor.

Poliţia: Andrei Lucaciu, Ciprian Michiuc, Cătălin Bordeanu, Alexandru Tauciuc, Titus Crainiciuc, Florin Poienari, Vlăduţ Reuţ, Gheorghe Oniu şi Alexandru Afloarei.

Apărătorii: Bogdan Dâmbu, Dragoş Vargan, Bogdan Zovea, Ovidiu Apetrei, Vlăduţ Grosu, Mihai Liviu, Teo Matei, Radu Şoldănescu, Cătălin Maerean şi Radu Rîşca

În finala mică a competiţiei, după un joc spectaculos, cu multe goluri, gruparea Administraţia Locală a cucerit medaliile de bronz, după victoria cu 6–3 (3–0) în faţa celor de la Sănătatea, prin reuşitele lui Dan Cornea, Doru Rîşca, Sandu Repciuc, Eugen Prelipceanu, Mircea Vlădean şi Dan Manolache, respectiv Dan Bărbunc din penalty, Codrin Grunchievici şi Robert Irimia.

La final, în cadrul festivităţii de premiere s-au acordat şi o serie de diplome, pe lângă tradiţionalele medalii acordate primelor trei clasate. Astfel, au fost recompensaţi Doru Bunduc – iniţiatorul competiţiei, Vlăduţ Grosu (Apărătorii), titlul de cel mai bun jucător, Mihai Miron (Sănătatea), cel mai bun portar, Doru Rîşca (Administraţia Locală) pentru cel mai frumos gol al turneului, în timp ce echipa fair-play a competiţiei a fost desemnată Sănătatea.