Foresta Suceava a reușit cea mai concludentă victorie de la startul pregătirilor de iarnă, după ce a dispus, cu scorul de 5-0 (3-0), de divizioanara a treia CSM Roman, într-un meci amical desfășurat sâmbătă, 11 februarie, pe terenul sintetic al Liceului cu Program Sportiv.

Căinari a deschis scorul pentru trupa lui Cristi Popovici, nou-venitul Vraciu a transformat apoi două penaltyuri, iar Cerlincă a marcat o dublă după pauză.

Foresta Suceava a început amicalul cu gruparea romașcană în formula: Hânțăscu – D. Bălan, Lung, Asanache, Drugă – Cerlincă, Dănilă, Dumitriu, Căinari – Bg. Rusu, Vraciu.

După pauza întâlnirii au mai intrat: Muntean, Niga – A. Mutu, Semeghin, Mihălăchioaie, Stănescu, Ivan, Florescu, Strugariu, Coroamă și C. Buziuc.